• Máte dotaz?
  • skoleni@konero.cz

MS Excel - výpočty a analýza dat

Pro firmy nebo organizace (uzavřená skupina) můžeme připravit také speciální kurzy na míru podle požadavků zákazníka. Kurzy můžeme zajistit také v prostorách zákazníka s naší mobilní učebnou nebo on-line. Vyžádejte si prosím nabídku za speciální cenu.

Pomůcky, výpočty, třídění, filtry

Zobrazení listů, výběry, práce s listy, sloupci a řádky (přizpůsobení, stejná velikost, skrývání). Zamykání. Exporty a tisk. Klávesové zkratky, pomůcky. Základy výpočtů. Třídění a filtrování.

Prezentační možnosti Excelu

Podmíněné formátování s jednou i více podmínkami, úpravy podmíněného formátování. Grafy, minigrafy. Grafická úprava tabulek a grafické prvky v Excelu. Formátované tabulky.

Funkce a vzorce
v Excelu

Přehled využitelných funkcí, funkce logické, textové, statistické, matematické, vyhledávací. Kontrola funkcí a jejich úprava. Formáty a problémy. Vnořování funkcí. Ošetření chyb. Kontrolní funkce.

Kontingenční tabulky a grafy, analýza dat

Datové zdroje pro kontingenční tabulky a jejich úprava. Příprava dat a PowerQuery. Třídění a filtry. Zobrazení hodnot. Detaily a seskupování. Aktualizace dat. Formátované tabulky, relace a datový model. Výpočty.

Makra a programování ve VBA

Konfigurace a prostředí VBA. Zabezpečení a umístění maker. Využití záznamníku maker, způsoby spouštění maker. Tvorba a úprava jednoduchých maker, programátorská pravidla a techniky. Způsoby tvorby složitějších maker.

Nový
Power BI, Power Query, PowerPivot

Možnosti nadstaveb Business Inteligence nad Excelem. Power Query - příprava dat z různých datových zdrojů a propojené výstupy z excelových souborů. Power BI - analýza a prezentace dat pomocí vizuálů, vytváření relací, počítané sloupce a pole. PowerPivot - práce s rozsáhlými tabulkami a klíčové ukazatele výkonu.