• Máte dotaz?
  • skoleni@konero.cz

MS Excel: Funkce a vzorce

Osnova kurzu

1. Základní funkce a vzorce
Absolutní a relativní odkazy, kontrola výpočtů, zacyklení, propojení listů a sešitů pomocí odkazů a výpočtů, aktualizace dat
2. Další funkce
Relativní a absolutní odkazy, možnosti výběru hodnot, pojmenované oblasti, kontroly a zabezpečení funkcí, možnosti výběru hodnot, problémy s formáty, převody, hodnoty, texty a datumy, možnosti zápisu funkce, parametry, textové funkce (&, ČÁST - MID, PROČISTIT - TRIM, NAHRADIT - REPLACE,…), matematické funkce (SUMIFS, AVERAGEIFS, COUNTIFS), logické funkce (KDYŽ - IF, A - AND, NEBO - OR), kontrolní funkce (JE.ČISLO - ISNUMBER, JE.TEXT – ISTEXT atd.), ošetření chyb ve výpočtech (IFERROR, KDYŽ), zaokrouhlování (ZAOKROUHLIT - ROUND, MROUND)
3. Vyhledávací funkce
Vyhledávání v jednoduchém seznamu podle pořadí – INDEX, vyhledávání v jednoduchém seznamu podle hodnoty – POZVYHLEDAT – MATCH, možnosti zadávání a výběru dat ze seznamu hodnot - ověření dat, ovládací prvek seznam, přesné vyhledávání v seznamech – SVYHLEDAT - VLOOKUP, VVYHLEDAT – HLOOKUP, zařazení do skupin pomocí SVYHLEDAT, VVYHLEDAT, práce s odkazy a hodnotami (ODKAZ - ADDRESS, NEPŘÍMÝ.ODKAZ - INDIRECT)
4. Práce s texty a datumy v MS Excel
Kontroly číselného, textového a datumového obsahu, převody mezi textem a hodnotou (funkce HODNOTA, Najít a nahradit, další metody), využití textových funkcí a vzorců, problémy s datumy, import textových souborů, rozdělení pomocí Data – Text do sloupců

Pro koho je kurz určen

Technik, účetní, kancelářský pracovník - odborník, aj.

Požadavky na účastníky

Velmi dobrá znalost MS Excel

Hlavní lektor - Milan Myšák

RNDr. Milan Myšák je vedoucím vzdělávacího střediska Konero a zároveň to je také hlavní školitel IT kurzů. Je absolventem Matematicko - fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a školící činností se zabývá již od roku 1998. Za svou profesní kariéru prošel různými oblastmi IT světa - od programátora, technika, systémového a databázového administrátora až po správce IT a odborného lektora. Přibližně od roku 2012 se specializuje na odborné kurzy MS Office. Je také autorem knihy „MS Excel - kontingenční tabulky a grafy“. Tato kniha vyšla v roce 2013 v nakladatelství Computer Press.