• Máte dotaz?
  • skoleni@konero.cz

MS Excel: Analýza dat a externí data

Osnova kurzu

1. Vhodné funkce
Kontrolní funkce (JE.ČISLO - ISNUMBER, JE.TEXT – ISTEXT atd.), vyhledávací funkce – přehled (INDEX, POZVYHLEDAT - MATCH, SVYHLEDAT - VLOOKUP, VVYHLEDAT – HLOOKUP)
2. Dynamické grafy
Úprava seznamu na formátovanou tabulku, vytvoření dynamického grafu, změna oblasti pro dynamický graf
3. Podmíněné formátování
Více podmínek a jejich správa, podmíněné formátování celých řádků a jiných oblastí, zápis kombinovaných podmínek – podmíněné formátování podle vzorce, klíčové ukazatele výkonu (PKI), datové pruhy a další manažérské výstupy pomocí podmíněného formátování
4. Externí data
Připojení na externí data, databázové funkce
5. Kontingenční tabulky a grafy
Využití průřezů a popřípadě časové osy, další způsoby zobrazení dat (procenta, rozdíly, vzestupy atd.), podmíněné formátování v kontingenčních tabulkách, kontingenční grafy, kontingenční tabulky z datových zdrojů – napojení na externí zdroje dat (databáze, jiné tabulky)
6. Datové nástroje a analytické metody
Ověření dat, duplicity, text do sloupců, Řešení a řešitel – inverzní funkce, Analýza dat – tabulka řešení a scénáře, další datové nástroje

Pro koho je kurz určen

Technik, odborný pracovník, analytik

Požadavky na účastníky

Velmi dobrá znalost MS Excel

Hlavní lektor - Milan Myšák

RNDr. Milan Myšák je vedoucím vzdělávacího střediska Konero a zároveň to je také hlavní školitel IT kurzů. Je absolventem Matematicko - fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a školící činností se zabývá již od roku 1998. Za svou profesní kariéru prošel různými oblastmi IT světa - od programátora, technika, systémového a databázového administrátora až po správce IT a odborného lektora. Přibližně od roku 2012 se specializuje na odborné kurzy MS Office. Je také autorem knihy „MS Excel - kontingenční tabulky a grafy“. Tato kniha vyšla v roce 2013 v nakladatelství Computer Press.