• Máte dotaz?
  • skoleni@konero.cz

MS Excel: Kontingenční tabulky a grafy

Osnova kurzu

1. Seznamy
Vytvoření seznamu importem, vhodné formáty souborů, úpravy seznamu, výpočty v seznamech bez filtrů (základní funkce)
2. Souhrny v seznamech
Chyby v souhrnech, automatické souhrny (DATA – SOUHRNY), součty, počty a průměry ve filtrovaných seznamech (funkce SUBTOTAL, SUMIFS a obdobné)
3. Kontingenční tabulky a grafy
Vytvoření a úpravy, vytvoření KT, rozmístění polí a použití, souhrny a souhrnné funkce, filtrování a výběr hodnot podle kritérií, detaily, složitější filtry, využití průřezů a popřípadě časové osy, přidávání dat a jejich aktualizace, využití dalších způsobů zobrazení dat (procenta, rozdíly, vzestupy atd.), výpočtová pole a jejich omezení, podmíněné formátování v KT, kontingenční grafy, kontingenční tabulky z datových zdrojů, přehled dalších možností kontingenčních tabulek

Pro koho je kurz určen

Technik, účetní, kancelářský pracovník - odborník

Požadavky na účastníky

Velmi dobrá znalost MS Excel

Hlavní lektor - Milan Myšák

RNDr. Milan Myšák je vedoucím vzdělávacího střediska Konero a zároveň to je také hlavní školitel IT kurzů. Je absolventem Matematicko - fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a školící činností se zabývá již od roku 1998. Za svou profesní kariéru prošel různými oblastmi IT světa - od programátora, technika, systémového a databázového administrátora až po správce IT a odborného lektora. Přibližně od roku 2012 se specializuje na odborné kurzy MS Office. Je také autorem knihy „MS Excel - kontingenční tabulky a grafy“. Tato kniha vyšla v roce 2013 v nakladatelství Computer Press.