• Máte dotaz?
  • skoleni@konero.cz

MS Excel: Výpočty – vzorce a základní funkce

Osnova kurzu

1. Základy a vzorce
Kopírování a protahování buněk, součty, počty a průměry v souvislé oblasti, kopírování a protahování základních funkcí, zápisy vzorce s matematickými operacemi a jeho editace, priority, závorky, odkazy, absolutní a relativní odkazy, kontrola výpočtů, zacyklení, kopírování tabulek a odkazy, propojení listů a sešitů pomocí odkazů a výpočtů, aktualizace dat
2. Funkce
Součty, počty a průměry v nesouvislých oblastech a jejich praktické využití, možnosti výběru hodnot, pojmenované oblasti, kontroly a zabezpečení funkcí, možnosti výběru hodnot, možnosti zápisu funkce, parametry, logická funkce KDYŽ - IF, ošetření chyb ve výpočtech (iferror, když), zaokrouhlování (ZAOKROUHLIT - ROUND)
3. Práce s texty, spojení a rozdělení textů

Pro koho je kurz určen

Běžný uživatel MS Excel, práce v kanceláři

Požadavky na účastníky

Dobře základy MS Excel

Hlavní lektor - Milan Myšák

RNDr. Milan Myšák je vedoucím vzdělávacího střediska Konero a zároveň to je také hlavní školitel IT kurzů. Je absolventem Matematicko - fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a školící činností se zabývá již od roku 1998. Za svou profesní kariéru prošel různými oblastmi IT světa - od programátora, technika, systémového a databázového administrátora až po správce IT a odborného lektora. Přibližně od roku 2012 se specializuje na odborné kurzy MS Office. Je také autorem knihy „MS Excel - kontingenční tabulky a grafy“. Tato kniha vyšla v roce 2013 v nakladatelství Computer Press.